Ücretsiz Sohbet Odaları

Şimdi doyasıya sohbet etme zamanı! Sende binlerce insan ile sohbet odaları üzerinde bir araya gel birlikte eğlenceli zamanlar geçir, yeni arkadaşlıkların temelini at. Sizde sohbete bağlanmak mı istiyorsun? Hemen bir takma nick alıp dünyanın çeşitli yerlerinden insanlarla yeni arkadaşlıklara yelken açmaya ne dersin ?
Play Store App Store

Sohbet Girişi

Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.

Dilerseniz mobil uygulamamızı indirip bağlanabilirsiniz.

Play Store App Store

Blog Yazıları


Dini Sohbet Siteleri


Dini Sohbet Siteleri

Dini Sohbet Siteleri

Müslümanlar Sohbet,Dini Chat,İslami Sohbet,İslami Chat,Ayrilmam.NET Dini Sohbet Chat,Dini Sohbet Siteleri her konuya açık seviyeli sohbet sitesi ve arkadaşlık sitesi olarak Türkiye’nin illerinin tamamına ve Avrupa ülkelerine hatta Diğer ülkelere kadar uzanan hizmetleri ile Dünya sohbet odaları görevini yapmakta.

Normal arkadaşlık ve sohbet hizmetleri sunan sitemizde bu tür konularımızda genel olarak sanal üzerine yada sohbet chat sitelerimizin tanıtımını yaptık konu başlığımızın gereği bugün konu içinde başka bir konuya değinmek istiyorum yine sohbet hakkında ama konu Dinimizde sohbetin önemi hakkında devam edeceğiz.

Dinimizde Sohbetin Önemi

Sohbet Şimdi söyleşi diyorlar. Söyleşi, konuşarak vakit geçirme demektir; ama dinimizde, sohbetin tarifi başkadır. Sohbet, beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinin üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip, Allahü teâlânın ve Peygamber efendimizin beğendiği, hoşnut olduğu şeyleri konuşması demektir.

Kişinin kendinden üstün olanla beraber olmasının hakikati, o zata hizmettir. Aşağısında olanla sohbetin gereği, onun hallerinden bir noksanı gördüğünde onu ikaz edip, kusurundan haberdar etmektir. Aynı seviyede olan sohbet arkadaşlarının sohbetlerinin hakikati, başkalarının, yabancıların yanında birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmektir.

Dinimizde Sohbet nedir

Sohbet, beraber olmak demektir. Birkaç Salih kimse, bir araya gelip hiç konuşmadan otursalar, sohbet etmiş olurlar. Kalplerinden birbirine sevgi akımı başlar. Allah sevgisi yüksek olanın kalbinden alçak olanın kalbine Feyz akar. Bu, bileşik kaplar gibidir. Bileşik kaplardaki sıvı, aynı seviyeye gelene kadar durdurulamadığı gibi, bu akıntı da durdurulamaz. Onun için herhangi bir bahane ile bir araya gelmeli. Bir araya gelince sohbete kavuşulmuş olur. Sohbette muteber bir kitap okunur, büyük zatlardan hürmetle bahsedilirse oraya rahmet yağar.

İlminden, iyi ahlakından istifade edilen salih bir arkadaş bulunca, ona lüzumlu hürmeti göstermelidir! Onun can ve malını, kendi can ve malından önce tutmalıdır. Ayıplarını araştırma,malı, ayıbı olsa bile görmemeli ve kimseye söylememeli, hatta kendi kendine ayıbını düşünmemeli, unutmalıdır! Sözüne itiraz etmemeli, asla münakaşaya girmemelidir! Aleyhinde konuşan olursa, uygun şekilde susturmalı, alınacağı veya üzüleceği bir söz söylememelidir! Suizanda bulunmamalı, uygunsuz hareketlerini dalgınlığa veya unutkanlığa yormalıdır! Yani bir mazeret arayıp suçsuz olduğunu kabul etmelidir; çünkü güzel ahlak sahibi, insanları mazur görür. Onların kusurlarını meydana çıkarmaz.

Dini Sohbet Siteleri

Dini Sohbet Siteleri

Siteye Giriş İçin Tıkla

 

Bir önceki yazımız olan "  " başlıklı makaleyi okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir